آگهی / درخواست آگهی / درخواست

روشی نوین جهت سرمایه گذاری ملکی با پول کم

در این مقاله خواهید خواند:

سرمایه گذاری در بازار مسکن
اجاره نشینی اعیانی
مزایای اجاره نشینی اعیانی
سرمایه گذاری در بازار مسکن
سرمایه گذاری در بخش املاک از دیرباز یکی از انواع سرمایه گذاری های مطمئن و پرسود محسوب می شده است و در تمام دنیا سرمایه گذاران و پولدارهایی که حتی کسب و کارشان مربوط به املاک نیست، بخش اعظمی از سرمایه انباشته ی خود را در املاک ذخیره می کردند. با گذر زمان و تخصصی شدن جوامع در تمامی بخش ها، بحث سرمایه گذاری نیز وارد فازهای علمی تر و تخصصی تری شده و خود به چند شاخه و زیرشاخه مجزا تقسیم شده است. هر شاخه نیز به نوبه خود دارای طرفدارهای خاص خود بوده و متخصصان در آن شاخه به ارائه خدمات مشاوره ای به سرمایه گذاران می پردازند. یکی از دلایل رونق همیشگی شغل مشاورین املاک در سراسر دنیا نیز به همین دلیل می باشد که مشاورین املاک جدای از خرید و فروش ملک برای مصرف کننده ها، دقیقا کارشان ارائه مشاوره به سرمایه گذاران ملکی می باشد.
از تقسیم بندی انواع سرمایه گذاری ملکی گذر کرده و در ادامه مطلب به یکی از مدل های سرمایه گذاری ملکی خواهیم پرداخت که چند سالی است طرفداران بسیاری پیدا کرده و بسیاری از سرمایه گذاران در این مسیر را به سودهای کلانی رسانده است.

اجاره نشینی اعیانی
بسیاری از افراد زمانی که قصد سرمایه گذاری در بازار مسکن را دارند اقدام به خرید خانه می کنند که با ایت تصمیم تمام داشته و سرمایه فرد عملا بلوکه شده و دیگر سرمایه در گردشی برای وی نمی ماند. در این حالت که فرد دیگر سرمایه ای برای فعالیت در بازار ندارد چه باید کرد؟چگونه می شود به سرمایه گذاری در بخش املاک فکر کرد؟

طی سال های اخیر روشی هوشمندانه برای فعالیت در بازار مسکن را شاهد بوده ایم که افراد به کمک آن می توانند اقدامات مناسبی برای سرمایه گذاری و افزایش سود خود در بازار انجام دهند. به این صورت که اگر فرد سرمایه گذار دارای بودجه ای متناسب با خرید یک واحد مسکونی باشد به طور معمول اقدام به خرید کرده و با افزایش قیمت ملک در طول زمان از سرمایه گذاری خود سود خواهد برد. اما توصیه ما به این گروه از افراد این است که با بخش کوچکی از آن پول یک واحد مناسب جهت سکونت خود را اجاره نمایید و با بخش باقیمانده آن پول وارد سرمایه گذاری شده و به یک پروژه مسکونی در حال ساخت مطمئن وارد شده و پیش خرید انجام دهید. تا در طی زمان باقیمانده هزینه ی یک واحد را به صورت اقساطی پرداخت کرده و بعد از یک یا دو سال به یک واحد نوساز رسیده اید با توجه به اینکه طی این دو سال در خانه ی خود نیز ساکن بوده اید با تمامی امکانات بدون هیچگونه کمبودی. با این روش سرمایه گذار موفق شده است سکونت خود را به شکل منطقی و کامل انجام دهد با حق انتخاب بالا و امکانات رفاهی کامل، به طور همزمان نیز به یک سرمایه گذاری مطمئن و موفق پرداخته است و توانسته است سود قابل قبولی را نصیب خود نماید.

مزایای اجاره نشینی اعیانی
این روش سرمایه گذاری در جوامع شهری امروزی به یک روش جاری تبدیل شده است که معمولا کسانی که پس اندازشان به اندازه خرید یک خانه می رسد و یا آنهایی که در گذشته خانه ای خریده اند و با فروش آن، وارد این روند شده و اگر انتخاب های مناسبی از نظر قیمت و زمان خرید یا فروش و گزینه مورد نظر داشته باشند، سود حاصله را می توان تضمین شده دانست. مزیت این روش قابل توسعه بودن آن است چرا که آن بخش از سرمایه که صرف اجاره ی یک واحد می شود همیشه ثابت بوده و جز درصد کمی تغییر نمی کند ولی با گذشت زمان و زیاد شدن سرمایه ی انباشته در پروژه های پیشفروش، می توان به سرمایه گذاری در دو یا چند گزینه ی پیش خرید همزمان رسید و سود حاصله را به صورت تصاعدی افزایش داد.

  • 29 آبان 1402
  • 16